Napovednik – srečanje partnerskih šol pri nas

Projekt Erasmus+– KA 2

Sports and healthy food for inclusion – Šport in zdrava prehrana za integracijo

(SPORTS – FOOD)

V sklopu projekta bo naša šola, v času od 21. 1. 2018 in 27. 1. 2018, gostila prvo srečanje aktivnosti učenja, poučevanja in usposabljanja. V Izoli se nam bodo pridružili dijaki in učitelji partnerskih šol iz Italije – Istituto di istruzione superiore Galileo Galilei iz Jesija, Nizozemske – Elde College iz Schijndel in iz Španije – IES David Bujan iz Cambre.

Pripravili smo jim program, ki sledi ciljem projekta, tako se bodo dijaki v času srečanja športno udejstvovali ter se naučili, kako se zdravo prehranjevati in kako si sami pripraviti zdrav obrok in pijačo. Pripravili smo jim tudi bogat kulturni program, skozi katerega bodo spoznali našo šolo, regijo in Slovenijo. Spoznali bodo kulturne značilnosti, gastronomijo in zakaj smo Slovenci športen narod.

Izvedenih bo veliko aktivnosti:

• Športne igre – nekdaj in danes
  • Predstavitev šole, mesta in države
  • Predstavitve prehranskih navad dijakov
  • Ogled mesta Izole
  • Kuharska delavnica – Mediteranska prehrana in zdravi prigrizki
  • Delavnica Smotiji in zdrave pijače
  • Pohod iz Izole do Kopra
  • Ogled mesta Koper
  • Mednarodno tekmovanje v bovlingu
  • Ogled Škocjanskih jam
  • Peka kruha v sklopu programa »Od zrna do kruha« na Kmetiji pri Petrovih v Narinu
  • Ogled mesta Piran ter Mediadom Pyrhani
  • Ogled Bleda in Radovljice s Čebelarskim muzejem
  • Ogled Ljubljane

Program srečanja

Naša ekipa goste nestrpno pričakuje.